Kam naudinga viešojo transporto pertvarka?
 
2013 m. gegužės 07 d.
 

Gegužės 8 d. Vilniaus miesto taryba ketina balsuoti dėl viešo transporto sistemos pertvarkos, kuri gresia ekologiškos susisiekimo priemonės – troleibuso – sunaikinimu, dideliais nepatogumais vilniečiams ir darbo vietų netekimu. Todėl prieš tarybos posėdį, 13 val., prie savivaldybės rengiama protesto akcija.

Tvirtą paramą ir solidarumą su už savo darbo vietas kovojančiomis troleibusų vairuotojų profesinėmis sąjungomis jau pareiškė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). „Vilniaus m. meras A.Zuokas ir jam palanki miesto tarybos valdančioji dauguma ir toliau kuria planus, kaip sunaikinti miesto viešo transporto sistemą. Nors prisidengiama spalvotais pristatymais ir viešųjų ryšių akcijomis, dabartinė transporto pertvarka – tai tik Vilniaus skolų mažinimo priemonė", - rašoma LVŽS pranešime.

Jame sveikinamas sprendimas dėl A juostų ir naujųjų „greitųjų" reisų atsiradimo, tačiau visiškai nepateisinamos drastiškiausios permainos, kurios laukia ekologiškiausios priemonės – troleibuso. „Mūsų turimais duomenimis, po š.m. liepos 1-os dienos darbo dienomis vietoje dabar kursuojančių 225 liks 145 troleibusai, o išeiginėmis – iš 115 teliks 75. Toks mažinimas suplanuotas nupirkus tik 50 naujų autobusų. Tai drąsiai galima laikyti troleibuso – ekologiškos susisiekimo priemonės naikinimo pradžia", - teigia LVŽS.

Pasak Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, taip ženkliai sumažinus kursuojančių troleibusų kiekį, vilniečiai neteks svarbiausio viešojo transporto pranašumo – dažnumo. Miestiečius vargu ar tenkins „greitieji" autobusai, jei jie tik pakeis kai kurių esančių autobusų maršrutus, o iki artimiausios stotelės teks eiti kilometrą, o kai kur net kelis, kaip tai gresia Grigiškių, Balsių ar kitų atokių mikrorajonų gyventojams (sunaikinus mikroautobusus).

PN žiniomis, dėl „pertvarkos" darbo gali netekti apie šimtas vairuotojų.

Nuotr. Transportininkų mitingas praeitų metų spalį.

Šaltinis: www.lprofsajungos.lt

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu