Kreipimasis į valdžios institucijas dėl situacijos karoliniškių poliklinikoje
 
2012 m. liepos 27 d.
 

LR Prezidentei,
LR Seimui,
Sveikatos apsaugos ministerijai,
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai,
Teisingumo ministerijai,
Vilniaus miesto merui,
Žmogaus teisių stebėjimo institutui
Vilniaus savivaldybės valdomoje viešojoje įstaigoje „Karoliniškių poliklinika" jau dveji metai vyksta direktorės Jelenos Kutkauskienės kova su principinga Medikų profesinės sąjungos vadove Albina Kavaliauskaite. Teismai, kurie pripažino jos atleidimą iš darbo neteisėtu, bei visos jų pasekmės mūsų preliminariais skaičiavimais mokesčių mokėtojams kainavo 60 tūkst. litų. Nepaisant to, smurtas prieš Karoliniškių poliklinikos medikę tęsiasi ir Lietuvos aukščiausiajam teismui ją grąžinus į darbą: jai skirta drausminė nuobauda už tai, kad nuosekliai vykdydama direktorės įsakymus nepakluso reikalavimui be eilės priimti slaugos administratorės proteguojamą pacientą; jai sudaromos nepakeliamos darbo sąlygos, dėl ko ji jau kartą iš darbo buvo išvežta greitosios medicinos pagalbos automobiliu.
Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga kartu su naujienų portalu lprofsajungos.lt liepos 13 d. internete paskelbė peticiją „Stabdykime smurtą prieš Lietuvos medikų ir Karoliniškių poliklinikos profsąjungą ir jos lyderę Albiną Kavaliauskaitę!", kurią gana aktyviai palaikė žmonės (virš 200 parašų per 12 dienų) iš Lietuvos ir užsienio.
Žmonių solidarumas ir valdžios neveikimas paskatino mus liepos 25 d. surengti solidarumo-protesto akciją prie Karoliniškių poliklinikos. Mes konstatuojame: šioje viešojoje įstaigoje vykstantys procesai yra už suvokimo bei civilizuotų santykiu ribų. Ir tai tampa mūsų kasdienybe.
Mes atkreipiame dėmėsi, kad darbo santykiai prastėja nepaisant demagogiškų pareiškimų apie mūsų šalies Darbo kodekso „nelankstumą". Bet kokio lygio vadovas gali pasitelkti vidinius norminių aktų arsenalus, kad žlugdytų, smurtautų, psichologiškai paveiktų nepaklusniuosius ir eliminuotų įstatymo įtvirtintas darbuotojo teises.
Manome, kad sustabdyti teisinį nihilizmą galima tik pareikalavus asmeninės atsakomybės.
Mes raginame visas susijusias institucijas:
1. Išreikšti savo poziciją dėl Karoliniškių poliklinikoje vykstančio psichologinio susidorojimo su darbuotoja ir jos vadovaujama profsąjunga.
2. Pateikti visuomenei detalią ataskaitą, kiek mokesčių mokėtojų pinigų yra išleista:
a. teismams, nagrinėjusiems neteisėtą A. Kavaliauskaitės atleidimą iš darbo;
b. A. Kavaliauskaitei išmokėtoms ir dar neišmokėtoms kompensacijoms už priverstinės pravaikštos laiką;
c. VšĮ „Karoliniškių poliklinika" administracijos konsultacijoms su advokatais, nors įstaigoje nuolatiniam darbui yra įdarbintas teisininkas;
d. antstoliams, kurių paslaugas privalėjo apmokėti VšĮ „Karoliniškių poliklinika" dėl nevykdomos Lietuvos aukščiausio tesimo nutarties;
e. teismui, nagrinėjusiam administracinę bylą dėl A. Kavaliauskaitės neteisėto laisvės apribojimo 2010 m. gegužės mėn., kurį įvykdė Karoliniškių policijos nuovados pareigūnai pagal VšĮ „Karoliniškių poliklinika" administracijos iškvietimą.
3. Išreikalauti asmeninės poliklinikos direktorės J. Kutkauskienės finansinės atsakomybės už padarytą žalą, nes būdama teisės mokslų daktare ji negalėjo neįvertinti savo neteisėtų veiksmų pasekmių;
4. Organizuoti visuomeninę komisiją, kuri nešališkai įvertintų ne tik su A. Kavaliauskaitės persekiojimu susijusias aplinkybes, bet ir išanalizuotų pacientų mirties atvejus šioje gydymo įstaigoje dėl jiems laiku nesuteiktos būtinosios medicinos pagalbos. Ši komisija taip pat turėtų parengti išvadas dėl J.Kutkauskienės tinkamumo eiti užimamas pareigas, jei iki to laiko ji neatsistatydintų pati.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu