Akcija prie karoliniškių poliklinikos sudomino pacientus
 
2012 m. liepos 25 d.
 

Liepos 25 d. prie Karoliniškių poliklinikos Vilniuje įvyko solidarumo ir protesto akcija persekiojamai Medikų profesinės sąjungos pirmininkei Albinai Kavaliauskaitei palaikyti. Nors kiekvieno mėnesio 25 d. prie pastato nutįsta eilės norinčiųjų užsiregistruoti pas gydytojus-specialistus (tą patvirtino pro šalį ėję žmonės), šį kartą pacientai lauke nesibūriavo.

Piketuojančiųjų su plakatais nebuvo daug, tačiau poliklinikos pacientai domėjosi akcija, piktinosi netvarka šioje gydymo įstaigoje, pasakojo konkrečius atvejus ir teigė palaikysią bet kokią iniciatyvą kovoje su žeminančia sistema.

Piketuotojai laikė plakatus: „Stabdykime smurtą! Už įvykdytą - reikalaukime atsakomybės!", Gana švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus!", „Norintiems derėtis - įeiti leidžiama!"

Akcijos iniciatorė – Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pirmininkė Irina Judina trumpai supažindino susirinkusiuosius su dvejus metus trunkančia A. Kavaliauskaitės persekiojimo istorija.

Prieš teismų į darbą grąžinta medikę toliau yra naudojamos įvairios spaudimo priemonės, kurios vertintinos kaip smurtas. Maža to, užgrobta ir jos vadovaujama poliklinikos profesinė sąjunga bei organizacijos sąskaita banke. I. Judina retoriškai klausė, kaip administracija traktuojanti pacientus, jeigu taip nežmoniškai elgiasi su savo darbuotoja?

Pacientai čia pat paliudijo, jog patekti pas gydytojus labai sudėtinga, šeimos gydytojai galintys priimti tik po kelių mėnesių, o kur kreiptis jie nežiną, nes varinėjami nuo vieno atsakingo asmens prie kito. Minėti ir korupcijos atvejai.

I. Judina teigė, jog piketai nesiliaus tol, kol nepasikeis situacija, kol kuri nors institucija tinkamai nesureaguos į peticiją ir reikalavimus. Juk ši savivaldybės įmonė preliminariais skaičiavimais bylinėjimuisi, advokatams ir išmokoms išleido 60 tūkst. mokesčių mokėtojų pinigų. Tiek užtektų, kad poliklinikoje nebūtų eilių bent mėnesį. Be to, jeigu administracija daugiau dėmesio skirtų pagrindiniam tikslui - sveikatos apsaugai, ir mirčių atvejų poliklinikoje gal būtų nebuvę.

Nepriklausomas publicistas Vitalijus Balkus vėliau perskaitė akcijos reikalavimus. Tarp jų reikalavimai vykdyti teismo sprendimą, t.y. sudaryti sąlygas Albinai Kavaliauskaitei dirbti kineziterapeutės darbą, visiškai atsiskaityti su ja už priverstinės pravaikštos laiką. Taip pat reikalavimai laikytis Darbo kodekso nuostatų dėl teisės darbuotojams, vieniems auginantiems mažamečius vaikus, pasirinkti darbo pamainų bei atostogų laiką; A. Kavaliauskaitės persirengimo vietą perkelti iš rūsio į patalpą, kuria naudojasi ir kiti darbuotojai; užtikrinti jai saugias darbo sąlygas: nedelsiant pakeisti sintetinius darbo drabužius į medvilninius; besąlygiškai panaikinti birželio mėnesį A.Kavaliauskaitei neteisingai skirtą drausminę nuobaudą, kuri prieštarauja direktorės įsakymui.

Keliolikos minučių darbo pertrauką pabendrauti su žurnalistai išnaudojo ir pati A. Kavaliauskaitė, šiuo metu dirbanti masažiste.. Vėliau į jos kabinetą buvo nuneštas plakatas su reikalavimais, kurį ji ketina pasikabinti ant sienos.

Po akcijos I. Judina su delegacija į administracijos korpusą nuėjo įteikti peticijos, kurią internete pasirašė 200 žmonių. Nors Jelena Kutkauskienė raštinėje ir pasirodė, tačiau į pasveikinimą neatsakė ir vėl užsidarė savo kabinete.

Dokumentus užregistravo sekretorė ir patikino, jog jie bus perduoti direktorei. Peticija taip pat išsiųsta Prezidentei, Seimui, Sveikatos apsaugos ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Teisingumo ministerijai, Vilniaus miesto merui, Žmogaus teisių stebėjimo institutui.

Viename punktų institucijos raginamos organizuoti visuomeninę komisiją, kuri nešališkai įvertintų ne tik su A. Kavaliauskaitės persekiojimu susijusias aplinkybes, bet ir išanalizuotų pacientų mirties atvejus šioje gydymo įstaigoje dėl jiems laiku nesuteiktos būtinosios medicinos pagalbos. Ši komisija taip pat turėtų parengti išvadas dėl J.Kutkauskienės tinkamumo eiti užimamas pareigas, jei iki to laiko ji neatsistatydintų pati.

Šaltinis: www.lprofsajungos.lt

 
 
   Nuotraukos
 
 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu