SAMPRO dalyvavo „Vergų turguje”
 
2011 m. rugpjūčio 18 d.
 

Liepos 27 dieną prie Prezidentūros surengta teatralizuota protesto akcija „Vergų turgus“. Tokiu būdu kairiosios pakraipos judėjimas „Naujoji Kairė 95” ir profsąjungos ragina atkreipti dėmesį į darbuotojų sąlygas Lietuvoje.

Inscenizuodami prekybą vergais protestuotojai piktinosi, kad darbuotojai Lietuvoje išnaudojami it vergai. Pasak akcijos dalyvių, tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuje dirbantys žmonės išnaudojami it vergai: verčiami dirbti nepatenkinamomis darbo sąlygomis, negauna atitinkamo atlygio, neaprūpinami net darbo priemonėmis, jiems neleidžiama streikuoti.
 
Į akciją susirinkusieji itin ruošėsi teatralizuotam pasirodymui. LELIJOS darbuotojos atsinešė siuvimo mašiną, NORFOS ,  IKI – pirkinių vežimėlį, krepšelius ir grandines, policininkai – popierinių policininkų ir kontrabandinio benzino talpas.
 
Tokia akcija traukė ne tik Vilniaus įžymybių apžiūrėti atvykusius turistus, bet ir pro šalį žygiuojančių karių dėmesį.

 
Nori pakeisti valdžios žodyną

Akcijos dalyviai suformavo politinių terminų žodynėlį, skirtą visiems Lietuvos politikams ir valstybės prezidentei Daliai Grybauskaitei.
 
„Mes norime pakeisti nei daug, nei mažai, bet politinio elito žodynėlį ir prisiminti senus gerus terminus, kurie yra užmiršti viso to verslumo skatinimo ir verslo dvasios kontekste. Mes kalbame apie vergovę ir išnaudojimą, pagrindinius du dalykus, reiškinius, kurie yra dabar Lietuvoje de facto, bet realiai politinis elitas, įskaitant Prezidentę, to nepripažįsta ir nevartoja“, – akcijos tikslą aiškino vienas pagrindinių jos organizatorių, organizacijos „Naujoji kairė 95” atstovas Tomas Tomilinas.
 
Pasak jo, Lietuvoje turėtų būti kalbama apie kolektyvines sektorines derybas, nuolatinį algų indeksavimą.
 
„Mes nekalbame apie tas įmones, kurios yra šeimos įmonės, kurios negali mokėti net vienam ar dviem darbuotojams. Mes kalbame apie dešimtis tūkstančių darbuotojų jungiančias įmones, kurios  savo pelnais nesugeba pasidalyti su svarbiausiais žmonėmis tose įmonėse – darbuotojais“, – sakė T.Tomilinas.

 
Siekia minimalios algos didinimo

Pasak jo, šia akcija politikai skatinami greičiau priimti progresinius mokesčius įvedančius teisės aktus. Taip pat prašoma didinti minimalų mėnesio užmokestį.
 
Protesto akcijos dalyvis NORFOS darbuotojas Olegas sakė atvykęs į protesto akciją, nes nebegalintis taikstytis su nepakankamu atlygiu už sunkų darbą.
 
„Dirbi po 13 valandų, o gauni minimumą. Kaip pragyventi? Pasiūlykite. Gerai, mes dar pratempsime, o mūsų vaikai? Už butą sumoki daugiau, negu uždirbi dabar, tai dėl to paskui eina visi žmonės vogti”, – teigdamas, kad minimali alga turėtų būti bent 1000 litų, kalbėjo jaunuolis.
 
Tuo tarpu valstybiniame sektoriuje dirbantys medikai labiausiai piktinosi sutrumpintomis atostogomis ir sumažintomis algomis, o policininkai – prastu aprūpinimu darbo priemonėmis, ypač degalais.
 
Prie prezidentūros surengtoje akcijoje dalyvavo LELIJOS, NORFOS, IKI, HUMANOS (SAMPRO nariai) ŠVYTURIO UTENOS ALAUS, gydytojų, policininkų, ugniagesių profsąjungos.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu