Teismas tapo išbandymų arena
 
2011 m. gegužės 16 d.
 

Šių metų gegužės 5 dieną į Rokiškio rajono teismą ginti orumo atvyko 12 UAB LELIJA filialo siuvėjų.  Dar sausį jos apskundė Darbo ginčų komisijai paskirtas drausmines nuobaudas už neva padarytas pravaikštas – neatvykimą į darbą praėjusių metų spalio 16 d., šeštadienį.

„Nusistovėjusi įmonėje praktika versti darbuotojus ateiti dirbti šeštadieniais arba padirbėti papildomas valandas pjovėsi su darbo įstatymais. Pagal darbuotojų skundą atvykę Panevėžio VDI atstovai pasiūlė darbdaviui įsivesti „suminę darbo laiko apskaitą“ (SDLA) – neva ši tvarka nuims apribojimus dėl dienos, savaitės darbo laiko trukmės ir leis išvengti ginčų. Teisme „Lelijos“ atstovai ėmėsi teigti, kad ši suminė darbo apskaita jau buvo taikoma minėtą spalio šeštadienį“, - teigė teismo pasėdį stebėjusi Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.

Pasak jos, nepaisant „Lelijos“ advokato tikinimų, 20 darbdavio pakviesti liudytojai, tvirtinantys, jog yra supažindinti su SDLA,  nesugebėjo paaiškinti, kas tai per dalykas. Beje ir pati  vadovė, priėmusi sprendimą ir įvedusi SDLA tvarką filiale, nesugebėjo įvardinti kokiais galiojančiais LR teisės aktais rėmėsi atlikdama minėtas procedūras.

„Akivaizdu, kad SDLA  buvo pasinaudota  kad darbuotojus būtų galima priversti dirbti  tada ir tiek, kada ir kiek reikia darbdaviui.  Atrodė, kad ir advokatui ne visa ieškoves atstovaujančios teisininkės Erikos P. argumentacija buvo aiški, mat darbo kodeksą galima traktuoti skirtingai“, - teigė I. Judina.

Teismo posėdžio metu advokatas labiau nerimavo, kad visos ieškovės yra neseniai įsisteigusios profesinės sąjungos narės.  „Kokiais motyvais jus ten įstojote? Kodėl jus manote, kad jums reikia būti profesinėj sąjungoj?“, - klausinėjo advokatas. Labai „natūralus“  klausimas  800 lt per mėnesį neuždirbančioms siuvėjoms. Sotus alkano neužjaučia ...

Trisdešimties liudytojų apklausa užtruko iki vėlyvo vakaro, teismas padarė pertrauką iki 2011-05-10 d. Sekančią dieną siuvėjas pasiekė gandas, kad dabar darbuotojos algų nebegaus, algoms skirti pinigai sumokėti advokatui.

„Viso filialo darbuotojų darbo rezultatai panaudoti vieno advokato išlaidoms. Keista, ar ne? O gal negaus algų tik 12 nepaklusnių, kurios kaltinamos pravaikštomis?- spėliojo SAMPRO pirmininkė. -Dar ir dabar prieš akis matau tuos paprastus moterų veidus ir meldžiuosi, kad joms užtektų jėgų nepasiduoti. Provincijos Moterys, kurios  pradėjo kovą už mūsų ir mūsų vaikų ateitį. Pagarba Jums!“

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu