UAB „Lelijai“ — ordinas „Už sėkmingą vergų darbo organizavimą“
 
2010 m. gruodžio 20 d.
 

Šį antradienį, gruodžio 21 d., 13 val. prie Prezidentūros bus pristatytas ordinas „Už sėkmingą vergų darbo organizavimą“, kurį šiemet pelnė UAB „Lelija“ generalinė direktorė Genė Zaveckienė.

Simbolinis ordinas jai skirtas už įmonės Rokiškio filiale klestintį darbuotojų išnaudojimą, kuris pasiekė civilizuotam žmogui sunkiai suvokiamą ribą. Nors moterys yra verčiamos dirbti net ir šeštadieniais, tačiau už šį alinantį darbą dauguma negauna net minimalaus užmokesčio, kurį garantuoja valstybė ir įstatymai. LR DK 187 str. 3 dalis reglamentuoja darbuotojo mėnesinę algą, kuri negali būti mažesnė už vyriausybės nustatytą minimalų dydį. Šioje įmonėje įstatymų nepaisoma.

„Įrodymų apie išnaudojimą nereikia ilgai ieškoti — žvilgtelėkime į kelis iš daugelio AB „Lelija“ algalapių: moteriai, kuri rugpjūčio mėnesį dirbo 24 dienas 192 valandas — t.y. ne tik 5 darbo dienas per savaitę, bet ir 2 šeštadienius — buvo išmokėta 513,37 Lt. O štai kitai darbuotojai, kuri rugsėjo mėnesį dirbo 22 dienas 176 valandas, buvo išmokėta 550,28 Lt. Panašius dalykus galima vardinti ir vardinti. Situacija nesikeičia jau daugelį metų“, — sako viena iš ordino steigėjų, Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.

Pasak jos, nesuprantama, kaip ši įmonė pateko į sėkmingiausiai dirbančių įmonių sąrašą, juo labiau neaišku, kodėl praėjusių metų pabaigoje Prezidentė D. Grybauskaitė apdovanojo AB „Lelija“ generalinę direktorę Genę Zaveckienę „Lietuvos metų verslininkės/vadovės“ prizu.

Todėl antradienį 13 val. prie prezidentūros susirinkę piliečiai ir organizacijos paragins Prezidentę D. Grybauskaitę prisiimti asmeninę atsakomybę už ciniškai alinamų „Lelijos” darbuotojų likimus ir reikalaus, kad aukščiausi šalies vadovai nedelsdami imtųsi visų priemonių panaikinti šią gėdingą vergovę.

Kelių AB „Lelija" algalapių kopijos (.pdf)

Kreipimasis į prezidentę (.pdf)

Ordino lydraštis (.pdf)

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu