SAMPRO: parduotuvės vadovas liepė darbuotojams „susimesti“ baudai
 
2010 m. lapkričio 12 d.
 

Rasa Lukaitytė, www.DELFI.lt

Panevėžio prekybos centre „Babilonas“ įsikūrusios parduotuvės „Norfa“ vadovas liepė darbuotojams sumokėti jam skirtą 1000 Lt baudą, tvirtina Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (SAMPRO). Bendrovės atstovas ryšiams su visuomene Darius Ryliškis sakė, kad pradėtas vidinis tyrimas ir jeigu skundas pasitvirtintų, vadovo lauktų griežta nuobauda.

SAMPRO pranešime spaudai rašo, kad parduotuvės vadovas Virginijus Petraitis baudą iš Darbo inspekcijos gavo už tai, kad darbuotojai naktį buvo verčiami nemokamai plauti parduotuvę. Baudą vadovas turėjo sumokėti iš asmeninių lėšų, tačiau jis esą nusprendė ją „pasidalyti“ su darbuotojais.

„Direktorius nusprendė nusimesti finansinės atsakomybės naštą ir nurodė darbuotojams pagal sąrašą sunešti po 20 Lt skolai padengti. „Norfos“ darbuotojai teigia sumokėję už nuobaudą du kartus: vieną kartą nemokamu darbu, o kitą – pinigais. Tokiu sunkiu laikotarpiu niekas nenori prarasti darbo, todėl darbuotojai tiesiog paklūsta neracionaliems vadovų nurodymams” – rašoma profsąjungos pranešime.

D. Ryliškis tvirtina, kad toks elgesys yra netoleruotinas.

„Šiuo metu vyksta vidaus patikrinimas, jeigu skundas pasitvirtintų, direktorius būtų griežtai nubaustas. „Norfos“ vadovybė mano, kad tokie dalykai yra netoleruotini“, – DELFI sakė jis.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu