SAMPRO: laimėjome labai svarbią bylą
 
2010 m. rugsėjo 09 d.
 

UAB „Palink“ dirbančiųjų prekybininkų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina sveikina Teismo sprendimą, kuriuo padėtas taškas dėl IKI tinklo darbuotojų grafikų derinimo su profsąjunga. Anot Irinos Judinos, nuo šiol bendrovė „Palink“ su mumis privalės derinti visų darbuotojų darbo grafikus. Įmonei teisme nepavyko panaikinti pernai lapkritį jai pateiktą reikalavimą derinti grafikus, nes tokią įmonės prievolę numato Darbo kodeksas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas trečiadienį atmetė bendrovės „Palink“ skundą kaip nepagrįstą, pranešė teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė. Anot jos, Teismas mano, kad Valstybinės darbo inspekcijos reikalavimas darbuotojų grafikus suderinti su „Palink“ darbuotojų atstovais — bendrovėje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis — yra teisėtas, todėl „Palink“ skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Įmonės Dirbančiųjų prekybininkų profesinė sąjunga pernai spalį su tokiu prašymu kreipėsi į „Palink“ vadovybę, bet ši nesutiko derinti su profsąjunga darbuotojų grafikų net po to, kai tokį pat reikalavimą pateikė Valstybinė darbo inspekcija. Anot įmonėje veikiančios profsąjungos pirmininkės Irinos Judinos, piktnaudžiavimai darbo grafikais ir darbuotojams nepalankūs arba net tiesiogiai Darbo kodeksui prieštaraujantys sprendimai dėl darbo grafikų — tai dažniausiai įmonėje pasitaikantys pažeidimai. Lapkritį įmonę patikrino Darbo inspekcija.

„Palink“ vadovai darbdavio nustatyta tvarka išrinkdavo atstovą, kuris suderindavo darbo grafikus, tačiau su profsąjungomis tai buvo nederinama“, — sakė S. Jacinevičienė-Baltaduonė.

Anot DEMOS Kritinės minties instituto eksperto, SAMPRO nario Tomo Tomilino, ši pozityvi teismo praktika padės ne vienos įmonės darbuotojams. Tai didžiulis žingsnis į priekį visai darbo santykių sistemai Lietuvoje. Džiugu, kad Valstybinė darbo inspekcija atlieka savo darbą ir gina viešą interesą. Tai labai geras signalas darbuotojams, kurie tyliai kenčia nuo įmonių savininkų savivalės ir visiško darbuotojų teisių nepaisymo. Suminis darbo laiko grafikas, ilgi vakarai darbe — visa tai blogina žmonių gyvenimo kokybę, šeimos ir darbo derinimo prioritetą bei galiausiai rezultate mes turime mažėjanti produktyvumą ir darbo našumą. Minėto teismo sprendimo dėka darbuotojai turės įrankį kaip keisti situaciją.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu