„Palink“ nevykdo teismo sprendimo
 
2010 m. balandžio 29 d.
 

Praėjusią savaitę Teismas pateikė verdiktą civilinėje byloje prieš UAB „Palink“ taip vadinamoje „dviejų blynelių“ byloje. Jame nurodyta panaikinti neteisėtai skirtas Visagino IKI parduotuvės vyr. kasininkei drausmines nuobaudas, grąžinti ją į darbą, sumokėti nuo 2009 m. lapkričio mėn. 7 d. besitęsiančią prastovą, bei atlyginti neturtinę žalą. Neteisėtai atleista iš darbo darbuotoja, kuri buvo apkaltinta suvalgiusi du besibaigiančio galiojimo utilizavimui atidėtus blynelius su varške, iki šiol negali patekti į darbo vietą.

„Nepaisant to, kad teismas patenkino darbuotojos ieškinį ir nurodė  skubos tvarką ją grąžinti į darbą bei sumokėti vieno mėnesio vidutinio darbo užmokėsčio sumą, „Iki“ parduotuvės vadovybė nesiruošia leisti darbuotojai dirbti. Tai akivaizdžiai parodo šios organizacijos požiūrį į Lietuvos įstatymus“, - sako Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.

Pasak pirmininkės, „Darbuotojai nuėjus į darbą buvo pasakyta, kad tokie žmonės čia nepageidaujami. Virš 8000 Lt kompensaciją už priverstinę prastovą bei 1400 Lt už moralinę žalą išsikovojusi moteris jau kreipėsi į antstolius dėl atsisakymo skubos tvarka vykdyti teismo sprendimą. Deja šie veiksmai kol kas nedavė jokių apčiuopiamų rezultatų“, - pasakoja I. Judina.

Profesinės sąjungos vienijančios darbuotojus iš „Iki“, „Maximos“,“Norfos“ „Pegasus“ parduotuvių pirmininkės įsitikinimu panaši ateitis laukia ir kitų, dabar Teismuose esančių bylų.

„Abejotinų atleidimų sulaukiame kone kas mėnesį – pavyzdžiui neperseniausiai vienos parduotuvės kasininkės atleistos už tai, kad pardavinėdamos vynuoges  įprastu kodu, paaiškėjus, kad jis buvo neteisingas, visos buvo apkaltintos savo pareigų nevykdymu, nors tas galėjo įvykti tik administracijai laiku neinformavus darbuotojų. – teigia Irina Judina. – Kalbant atvirai mūsų jau niekas nebestebina. Darbuotojai seniai tapo tais, į kurių teises „valomasi kojomis“, tačiau „Palink“ atsisakymas vykdyti Teismo sprendimus rodo, jog panašiai galvojama ir apie teisėsaugą“.

Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos nuomone, UAB „Palink“ nepraleis progos ir per 30 d. paduos apeliaciją minėtoje „dviejų blynelių“ byloje.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu