Darbuotojai tvarkyti aplinką buvo varomi prievarta
 
2010 m. balandžio 19 d.
 

Šeštadienį, prie visoje Lietuvoje vykusios akcijos „Darom 2010“ prisijungus mažmeninės prekybos centro „Maxima LT“, kai kurių parduotuvių darbuotojai tvarkyti parduotuvių aplinką buvo varomi prievarta. Nepaisant to, kad daugelis jų norėjo prisijungti prie akcijos kitose vietose ar leisti laisvas nuo darbo dienas su šeima, darbuotojai buvo priversti gerą pusdienį švarinti prekybos centrų vidų ir parduotuvių prieigas.

„Profesinė sąjunga sulaukė pranešimų, jog šeštadienį, tiems darbuotojams, kuriems buvo laisvadienis, buvo pasakyta, kad jie turi atvykti į darbą ir sutvarkyti parduotuves. Visiems buvo išdalinti lipdukai su užrašais „Maxima. Imu ir padarau. Darom 2010“. Vieniems paskirta plauti langus, valyti sandėlį, virtuvę ar kitas patalpas, kitiems nurodyta surinkti šiukšles aplink prekybos centrą“, - sako Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.

Pasak profesinės sąjungos pirmininkės, pasirinkimo darbuotojai dažniausiai neturi jei jiems tiesiogiai teikia nurodymus prekybos centro vadovas. „Gyvename tokiais laikais, kai nesutikimas ar prieštaravimas, netgi nepatogių klausimų uždavimas girdint kitiems gali grėsti atleidimu. Todėl nepaisant to, kad niekas net nekalba apie mokėjimus už papildomas darbo valandas – daugelis žmonių paklūsta ir uoliai vykdo paliepimus“, - komentavo I. Judina.

Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė apgailestavo, kad gražios akcijos tikslai taip lengvai iškreipiami kai kurių verslo atstovų. „Nors šios bendrovės pranešimuose teigiama, kad prisijungimas prie akcijos bus savanoriškas, tačiau faktai rodo ką kitą. – teigia Irina Judina. - Man apmaudu, kad viešiesiems ryšiams skiriama daugiau dėmesio nei darbuotojams, kurių darbo dėka ši verslo sritis neša pelnus net krizės metu“.

Profesinės sąjungos duomenimis šia akcija panašiu būdu pasinaudojo ir UAB Lelija administracija.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu