Kada liausis tyčiojimasis iš žmonių tiesiai po Seimo langais?
 
2010 m. kovo 04 d.
 

Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (SAMPRO), operatyviai reaguodama į spaudoje pasirodžiusią skandalingą informaciją apie galimai neteisėtus ir grupinius prabangių Vilniaus vartų parduotuvių darbuotojų atleidimus, viešai kviečia tų parduotuvių darbuotojus pareikalauti grąžinti juos į darbą arba mokėti kompensacijas. Profsąjunga taip pat artimiausiu metu kreipsis į Valstybinę darbo inspekciją dėl šios situacijos.

„Mes raginame tuos akivaizdžiai į kampą įvarytus žmones pasinaudoti Darbo kodekso 127 str.4 d. straipsnyje numatyta galimybe per tris dienas atšaukti savo parašą ties atleidimo „savo noru“ prašymu, jei darbuotojui buvo daromas spaudimas.

Taip pat reikalausime, kad valstybinės institucijos atliktų tyrimą dėl prie pat Seimo esančių prabangių parduotuvių savininkų elgesio su darbuotojais. Iš Lietuvos ryto pateiktos medžiagos akivaizdu, kad darbuotojai buvo psichologiniu smurtu priversti rašyti pareiškimus išeiti „savo noru“ arba „atsisakyti“ Darbo kodekso garantuotų apmokėjimo už prastovas bei kompensacijų“ – kalbėjo SAMPRO pirmininkė Irina Judina.

Profsąjungos preliminariais duomenimis nedarbo augimo laikotarpiu 2008-2009 metais išaugo atleidimų „savo noru“ skaičius. Tai sveikai logikai prieštaraujantys duomenis, kurie parodo realią psichologinę situaciją įmonėse. Baisiausia tai, kad žmonės „sodinami ant minimumų“ arba „atleidinėjami savo noru“ tose įmonėse, kurios skelbia, kad nepatiria didelių nuostolių krizės metu arba atidaro naujas parduotuves.

Šiuo metu SAMPRO jungia 500 samdomų prekybos ir paslaugų sektoriaus darbuotojų ir priklauso Lietuvos darbo federacijai.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu