Akcija „Kaip UAB „Prekybos centras“ pavogė mano Kalėdas“ pademonstravo solidarumo trūkumą Lietuvoje
 
2010 m. sausio 04 d.
 

Naujųjų metų naktį baigėsi 2009 m. gruodžio 28 d. prasidėjusi Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) rengta akcija, kurios metu buvo renkami maisto produktai skurdžiausiai gyvenantiems prekybos centrų darbuotojams. Per 3 dienas maisto ar smulkių pinigų paaukojo virš 100 žmonių.

Didžiausią įspūdį organizatoriams paliko tai, kad maisto ir net pinigų aukojo toli gražu ne labiausiai pasiturintys pirkėjai.

„Puikiai apsirengę, atrodytų pasiturintys žmonės pabrėžtinai abejingai praeidavo pro akcijos dalyvius. O štai pensininkai, paprasčiau atrodę žmonės gyvai reagavo į mūsų raginimus: vieni skundėsi, kad patys neturi ko valgyti, o kiti vis dėlto įmesdavo į maišą monetą ar maisto, palinkėdavo gražių švenčių. Labiausiai sugraudino, kai su skurstančiais net neprašoma ryžosi pasidalyti senutė su ramentu – Biblijos vertas vaizdas“, – įspūdžiais dalijosi akcijos organizatorius Tomas Tomilinas.

Prekybos centrai geranoriškumo akcijos organizatoriams nerodė. Gedimino prospekte, vieno iš prekybos centrų administracijos atstovė nemandagiai reikalavo skrajutes dalijusius aktyvistus pasitraukti nuo durų, o paaukoti maisto kasininkams atsisakė. Vėliau pasitraukti nuo pastato „per penkis metrus“ liepė apsaugos darbuotojas, bet paprašytas išdėstyti teisinius savo reikalavimo pagrindus, tik pagrasino kviesti policiją.

„Paraginome jį taip ir padaryti, tačiau policijos pareigūnų iki akcijos pabaigos nesulaukėme. Dirbome viešoje vietoje, į privačią parduotuvės erdvę nesikišome. Viešos tvarkos nepažeidėme, nes akcijoje prie kiekvienos parduotuvės dalyvavo mažiau nei po dešimt žmonių“, – sako SAMPRO pirmininkė Irina Judina.

Iš viso akcijoje dalyvavo apie 20 Samdomų darbuotojų profsąjungos aktyvistų. Akcija vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Lazdijuose ir Visagino mieste.

Daugiau apie akciją...

 
 
   Nuotraukos
 
 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu