Įsteigta Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (SAMPRO)
 
2009 m. lapkričio 06 d.
 

NORFOS prekybos tinkle, 2009 metų lapkričio 6 dieną, įsteigta ir oficialiai užregistruota Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (SAMPRO). Jos branduolį sudaro didžiosios „Norfos“ Lazdijuose darbuotojai.

„Profesinė sąjunga įsikūrėme tam, kad galėtumėme apsaugoti savo narius nuo psichologinio teroro, nepamatuoto darbo krūvio, neteisėtų atleidimų ir atlyginimų pjovimo. Darbuotojų kantrybės trūko kai administracija priėmė sprendimą nešildyti parduotuvių, taigi nori priversti žmones dirbti prie 13-15 laipsnių temperatūros“, - sakė profesinės sąjungos valdybos narys, Lazdijų gyventojas J. Kaveckis.

SAMPRO kartu su „Iki“ darbuotojų profesine sąjunga, „Lietuvos darbo federacija“ bei kitomis profesinėmis sąjungomis sieks vieningo prekyboje dirbančių asmenų interesų atstovavimo. Bus siekiama, kad prekybos tinklai konkuruotų ne tik dėl klientų palankumo, bet dėl palankių darbo sąlygų darbuotojams sudarymo.

„Neleisime, kad augant nedarbui šalyje, daugėtų atleidimų "savo noru". Atleidimo atveju bus siekiama, kad darbuotojais nebūtų atsikratoma be jokių išeitinių išmokų. Padėsime valstybinėms institucijoms vykdyti griežtesnę darbo įstatymo vykdymo kontrolę“ - teigė Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.

Neabejotinai profesinės sąjungos įsteigimą paskatino ir neseniai paviešintas „Norfos“ savininkų laiškas parduotuvių direktoriams, kuriame nedviprasmiškai reikalaujama nesilaikyti įstatymų ir įteisinama faktinė vergovė įmonėje.

Kviečiame jungtis prie mūsų veiklos ir stoti į profesinę sąjungą!

Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga

Mob. +370 615 27 478, +370 686 27 469

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu