Vokietijos investuotojai „tvarkosi“ su Lietuvos darbininkais
 
2009 m. rugpjūčio 27 d.
 

Rugpjūčio 27 dieną, ketvirtadienį, 12 val. UAB „Palink-IKI" profesinės sąjungos nariai rengia piketą prie Vokietijos ambasados. Taip Lietuvos piliečiai, dirbantys IKI tinkle, nori atkreipti Vokietijos valdžios ir profesinių sąjungų dėmesį į tai, kaip jų šalies kapitalo valdomas IKI tinklas elgiasi su savo darbuotojais Lietuvoje ir pateikti įmonės akcininkams konkrečius reikalavimus. Beveik pusę UAB „Palink" bendrovės akcijų valdo Vokietijos koncernas „REWE-Beteiligungs-Holding International GmbH”, vadinantis save socialiai atsakinga įmone.

Vokietijos akcininkų „verslo" planas akivaizdus: naudojantis bendra ekonomine krize susidoroti su profesine sąjunga, sumažinti darbuotojų atlyginimus panaikinant priedus ir didinant darbo valandas.

Tuo tarpu yra aišku, kad „krizė" nepalietė „IKI" tinklo, nes UAB „Palink-IKI" giriasi atidariusi dar 3 naujas parduotuves.

„IKI" tinklo darbuotojai yra pasipiktinę, kaip IKI sistemoje vykdomi masiniai atleidimai, gąsdinant ir spaudžiant žmones išeiti savo noru, be jokių kompensacijų. Ypatingai didelį spaudimą patiria profesinės sąjungos nariai. Iš darbo dėl dirbtinai sugalvotų priežasčių atleidžiami profsąjungos valdybos nariai.

Kaip teigė profsąjungos valdybos narė Irina Judina (atleista iš darbo praeitą savaitę) – „Nepaisant man mestų kaltinimų, buvau atleista už tai, kad gyniau parduotuvėje dirbusių žmonių teisėtus interesus, pvz. gauti priedus prie atlyginimų. Įmonė netoleravo tokio elgesio ir su manimi buvo susidorota. Tačiau mano „kaltė" buvo ta, kad aš bandžiau skaidriai laikytis darbo apmokėjimo tvarkos, remiantis pačios UAB „Palink" patvirtintomis motyvacinėmis sistemomis." 

Kita profsąjungos narė G. Proskurina sako: „Planuojame įteikti Vokietijos Ambasadoriui peticiją, kurioje išdėstome, kokiomis sąlygomis gyvena eilinis "IKI" darbuotojas. Norime, kad kolegos iš Vokietijos sužinotų, kiek Lietuvoje uždirba eilinis kasininkas, o taip pat, kiek kainuoja mėsa, pienas, duona. Manau, kad skaičiai ir ypač proporcijos labai nustebins vokiečius".

Profsąjungos teigimu, labiausiai kenčia neorganizuoti, į profesines sąjungas nesusibūrę žmonės, kurie tyliai paklūsta darbdavių savivalei. Tačiau narystė profesinėje sąjungoje neapsaugo nuo išnaudojimo ir savivalės. Vienintelė apsauga yra visų dirbančiųjų solidarumas.

Kviečiame prisijungti prie piketo!

Ketvirtadienis, rugpjūčio 27 diena, 12 val. Vokietijos Ambasada,
Z.Sierakausko g. 24/8 - šalia Tauro kalno.
ikiprofsajunga@gmail.com
+370 615 27478
+370 686 27469
www.ikiprofsajunga.lt
 

 
 
   Nuotraukos
 
 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu