Darbo ginčų komisiją: privalote susitarti
 
2015 m. rugpjūčio 14 d.
 

Rugpjūčio 12 d. Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus I darbo ginčų komisijoje(DGK) turėjo būti nagrinėjamas UAB „Palink“ darbuotojo ieškinys atsakovui UAB „Palink“ dėl drausminių nuobaudų pripažinimo neteisėtomis ir jų panaikinimo. Šiame konflikte darbuotojo M.S. interesams atstovavo UAB „Palink“ dirbančiųjų profesinė sąjunga, darbdavio – UAB „Palink“  teisės skyriaus teisininkė.

Komisijos pirmininkė, susipažinusi ir įvertinusi ieškovo papildomai pateiktą medžiagą, taip pat ir po paskirtų nuobaudų darbdavio teiktą pasiūlymą darbuotojui nutraukti darbo santykius šalių susitarimu, primygtinai siūlė darbo ginčą bandyti užbaigti taikos sutartimi, nenagrinėjant skundo iš esmės.

Atsakovo atstovė bandė įtikinti komisiją, kad taikaus susitarimo galimybės esą buvo išnaudotos, kai įmonė pasiūlė darbuotojui darbo santykius nutraukti  išmokant kelių mėnesių atlyginimo dydžio išeitines išmokas. Darbuotojas, savo ruožtu,  į pasiūlymą  sureagavęs pateikdamas savo nuomonę, kurios atsakovas UAB „Palink“ nepriėmė ir iš viso į raštą neatsakė. Darbdavio atstovė teigė, kad  išeitinės išmokos dydį svarstė vadovybė (jos manymu, pažeidimus padariusiam darbuotojui tai buvęs labai geras pasiūlymas), o jeigu darbuotojas nesutiko, tai kito pasiūlymo įmonė nemato reikalo pateikti.

Nors atsakovo atstovė tikino, kad turi įgaliojimus visiškai atstovauti įmonės interesams, darbo ginčų komisijos pirmininkė siūlė dar sykį susisiekti su vadovais, svarstyti derybų galimybę, nes ši ginčo sprendimo priemonė esą nebuvo išnaudota. Be to, ginčo nagrinėjimas iš esmės galįs turėti neigiamų pasekmių ir atsakovui. UAB „Palink“ atstovė, pasitarusi su savo vadovais, komisiją informavo, jog įmonė sutinka sudaryti derybinę grupę ir bandyti užbaigti darbo ginčą taikos sutartimi.

DGK posėdis atidėtas iki rugsėjo 2 d.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu