Tokia tema gegužės 9 d. Ukmergėje įvyko viešoji diskusija. Apie darbo ir sveikatos derinimo iššūkius kalbėjo Ukmergės rajono tarybos narė, rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkė Elena Mirinavičienė. Ji apžvelgė teisės aktus, kurie nustato atsakomybę už žmonių sveikatą ir saugumą darbe, rizikos veiksnius, lemiančius profesinius susirgimus.
Pasak pranešėjos, darbo aplinkoje dažnai pasitaiko kenksmingų veiksnių, kurie veikdami ilgesnį laiką kenkia sveikatai ir gali tapti ligos priežastimi. „Šiandieninėje darbo aplinkoje darbuotojus dažnai veikia keli kenksmingi veiksniai, kurių dydžiai neviršija priimtinos profesinės rizikos, tačiau jų ilgalaikis kompleksinis poveikis neabejotinai skatina atsirasti ligą. Šeimos medicinos paslaugas teikiantis gydytojas dažniausiai yra pirmasis ir svarbiausias asmuo, galintis susieti paciento sveikatos problemas su jo darbo sąlygomis“, - pabrėžė E. Mirinavičienė.
Diskusijoje taip pat pažymėta, kad 2014 m. savivaldybės įstaigų ir įmonių darbuotojų prevencinių sveikatos tikrinimų programos „DARBAS REMIA SVEIKATĄ“ pirmieji rezultatai yra pakankamai geri – rajono žmonių aktyvumas prevencinėse programose, finansuojamose valstybės, du kartus didesnis nei praėjusiais metais.
Geriausia Lenkijos savivaldybių praktika sprendžiant darbo ir sveikatos derinimo problemas dalijosi projekto „Trišalio dialogo plėtra savivaldybėse“ vadovas Tomas Tomilinas. Jis papasakojo apie Dzierženiovo miesto idėją darbuotojams patiems sukurti apmokėjimo už darbą ir darbo rezultatų vertinimo sistemą; į darbuotojų „girdėjimą“ orientuotą anketavimą Opolės vaivadijoje; apie Sępólno Krajeńskie savivaldybės pastangas sudaryti kuo palankesnes darbo sąlygas jaunoms dirbančioms mamoms, apie tai, kaip Lodzės mieste skatinama kūrybiška motyvacija.
Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė savo pranešime svarstė, ar tikrai darbas trukdo būti sveikam? Jos teigimu, darbas dažniausia kelią stresą, jei dirbama dėl pinigų, karjeros ar visuomenės spaudimo. Tuo tarpu turint darbą, kuriame žmogus gali save realizuoti, kai jis dirba iš pašaukimo, tikimybė susirgti yra gerokai mažesnė. Pranešėja taip pat pristatė svarbiausius geros sveikatos atstatymo ir palaikymo principus.
Ukmergės rajono trišalės tarybos pirmininkė Jolanta Keburienė supažindino diskusijos dalyvius su Ukmergės greitosios pagalbos darbuotojų darbo sąlygų gerinimo aktualijomis. Ji kalbėjo apie darbuotojus veikiančius neigiamus faktorius, darbo krūvius, darbo ir buities sąlygas bei atlyginimus, kurie ženkliai skiriasi nuo kitose šalies GMP stotyse dirbančiųjų. Tačiau J. Keburienė turėjo ir gerų žinių: greitosios medicinos darbuotojų buities sąlygoms gerinti 2014 metais skirta 30 tūkst. litų bei pradėti remonto darbai. Be to, neseniai įvykusiame susirinkime savivaldybės atstovai pažadėjo peržiūrėti darbuotojų atlyginimus.
Po oficialios renginio dalies jo dalyviai turėjo galimybę pratęsti diskusijas ragaudami sveikuoliškų vaišių.