Ehu dėstytojai: ehu – tai mes
 
2014 m. vasario 18 d.
 

Vasario 18 d. ryte prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos piketavo Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančio baltarusiškojo Europos humanitarinio universiteto (EHU) dėstytojai. Taip jie bandė atkreipti EHU valstybių-donorių diplomatų, atvykstančių į susitikimą ministerijoje su universiteto administracija, dėmesį į autoritarinį universiteto valdymo stilių.

Keletas dėstytojų, kartu su Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO), į kurią įeina universiteto profsąjunga EHUnion, vadove Irina Judina reikalavo į darbą grąžinti Senato pirmininką prof. Pavelą Tereškovičių, suteikti dėstytojams normalias socialines garantijas bei universiteto savivaldai – senatui – grąžinti atimtas teises. Vėliau prie protestuotojų prisijungė ir EHU studentų atstovas.

Protesto akcija nesudomino diplomatų, iš prie pastato stabtelėjusių automobilių išlipantys aukšti asmenys skubėjo į ministeriją, kur jų jau laukė gerokai anksčiau atvykę EHU administracijos atstovai. PN žiniomis, susitikimo tikslas – universiteto papildomo finansavimo klausimai.  

Po akcijos protestuotojai ministerijos raštinėje užregistravo raštą užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui, kuriame išdėstoma situacija Europos humanitariniame universitete.

EHU studentai taip pat nelieka nuošalyje, per 300 studentų pasirašė kreipimąsi į administraciją ir į universiteto rėmėjus prašydami grąžinti į darbą prof. P. Tereškovičių. Beje, elektroninę peticiją, palaikančią profesorių, per savaitę pasirašė beveik pusantro tūkstančio žmonių.

Primename, kad vasario 6 d. įvykusiame neeiliniame susirinkime Senato nariai, įskaitant ir studentų atstovus, pritarė pasiūlymui atviru laišku pareikšti protestą prieš Senato pirmininko atleidimą ir nepasitikėjimą rektoratu bei kreiptis dėl rektoriaus prof. Anatolijaus Michailovo atsistatydinimo. Svarstoma ir streiko galimybė.

Tiesa, universiteto administracija pagaliau pakvietė sėsti prie vieno stalo, tačiau akademinė bendruomenė, ilgą laiką nesėkmingai siekusi derybų, nesirengia derėtis po to, kai buvo atleistas senato pirmininkas ir imtasi kitų represinių priemonių prieš aktyvius dėstytojus.


Šaltinis: www.lprofsajungos.lt

 
 
   Nuotraukos
 
 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu