SAMPRO: prekybos centrų išorinis spindesys ir komfortas slepia mirtinus pavojus
 
2013 m. lapkričio 22 d.
 

Šiandien visų lietuvių mintys yra tuose Rygos "Maximos" griuvėsiuose, kur buvo gyvai palaidoti žmonės, atvykę į parduotuves, jose dirbę ir atskubėję gelbėti pradėjus griūti stogui.

Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (SAMPRO) kartu su visomis Lietuvos profsąjungomis reiškia gilią užuojautą žuvusiųjų Rygoje artimiesiems ir visiems Latvijos žmonėms. Su giliu liūdesiu išgirdome informaciją, kad tą vakarą Rygoje buvo galimai netinkamai sureaguotą į pavojaus perspėjimą. Tikimės, kad teisėsaugos institucijos pateiks tikslų įvykio vertinimą.

SAMPRO pirmininkė Irina Judina: "Turime padaryti viską, kad tokių tragedijų daugiau niekada neįvyktų. Prekybos tinklai sudaro milžinišką mažmeninės prekybos rinkos dalį, jie samdo šimtus tūkstančių darbuotojų - dėl jų vadovų ir darbuotojų klaidų paprastas apsilankymas parduotuvėje gali tapti nesaugiu. Milijonai mūsų tautiečių būtent prekybos tinklus renkasi apsipirkti, praleidžia juose didelę dalį savo laisvalaikio. Todėl darbų saugos ir nelaimingų atsitikimų prevencijos prekybos centruose sistema privalo tapti reali ir veiksminga. Jokių formalių ("popieriukui") darbo saugos instrukcijų,  jokių taupymų samdant ir apmokant darbuotojus darbų saugos."

Mes kaip profsąjunga, vienijanti įvairių prekybos centrų darbuotojus, nuolat reiškiame susirūpinimą dėl labai dažnos darbuotojų kaitos prekybos sistemoje. Darbuotojai, kuriuos lengvai pasamdo ir kurių taip pat lengvai atsikrato milžinišką galią turintis darbdavys, nėra labai motyvuoti laikytis saugos taisyklių. Neskatina tokios motyvacijos ir nuolat didėjantys darbo krūviai, dešimtmetį įšaldyti atlyginimai. Jokių realių atlyginimo didėjimo perspektyvų prekybos sistemoje kol kas nėra. Tas negausus būrys ilgamečių darbuotojų skundžiasi, kad jų darbo užmokesčiai prieš dešimtmetį buvo geresni, nors prekybos centrai nuolat plečiasi, atidaro vis naujas parduotuves kitose šalyse, tame tarpe ir Latvijoje.

Reikšdami užuojautą žuvusių artimiesiems tikimės, kad ne tik konkretūs tądien dirbę asmenys, bet ir tyrimo metu nustatytos atsakingos įmonės prisiims atsakomybę dėl įvykusios nelaimės, oriai atlygins sužeistiems ir žuvusiųjų artimiesiems neįkainojamą žalą, o saugumo problemą ir darbuotojų motyvaciją paskelbs savo politikos prioritetu.

Pagarbiai,
Irina Judina
SAMPRO profsąjungos pirmininkė/Chairwoman
m.tel. +370 615 27478

http://www.delfi.lt/news/daily/world/tragedijos-rygoje-liudininkas-ten-karaliavo-pati-keisciausia-tyla.d?id=63364676

http://www.delfi.lt/news/daily/world/maximos-darbuotojai-atskleide-sokiruojancius-faktus-apie-sugriuvusi-pastata.d?id=63368678

 
 
   Nuotraukos
 
 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu