Ignaliniečių projekto veiklos grupė gvildens jaunimo problemas
 
2013 m. lapkričio 15 d.
 

Lapkričio 8 d. Ignalinoje, ekologiško kaimo turizmo sodyboje „Ievalaukis“ įvyko projekto „Trišalio dialogo plėtra savivaldybėse“ Ignalinos grupės susitikimas. Išsigryninti būsimos veiklos tikslus, pradėti formuoti komandą bei kurti planus padėjo projekto partnerės – Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos – generalinio direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis.

Ignaliniečiai (verslininkai, Ignalinos rajono mokinių organizacijos narys bei savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius) pabrėžė unikalų krašto grožį bei turizmo plėtros būtinybę, taip pat kalbėta apie tai, kad didelį dėmesį  reikėtų skirti jaunimui: kaip į Ignaliną pritraukti jaunus žmones ir skatinti grįžti iš čia kilusiuosius. Pastaroji tema, po ilgų diskusijų, ir pasirinkta tolimesnei projekto veiklai savivaldybėje.  

Susirinkusieji siūlė įvairiausias priemones, kurios padėtų suaktyvinti Ignalinos bendruomenę ir sutelkti bendram darbui, susitarta dėl tam tikrų žingsnių, ką galima pradėti daryti pirmiausia, kam reikia mažiau pastangų ir įdirbio, kad galima būtų pradėti veiklą nedelsiant. Projekto vadovas Tomas Tomilinas, koordinatorė Irina Judina  bei LVDK atstovas V. Levickis pasisiūlė padėt visais klausimais, kurie iškils ignaliniečiams vystant veiklą.

Minėtas projektas be Ignalinos dar vykdomas Kupiškio ir Ukmergės savivaldybėse. Ukmergiškiai, bendraudami trišalio dialogo (darbuotojai, darbdaviai ir savivaldybė) principu, jau kurį laiką dirba su sveikatos prevencijos klausimais.

Projektą „Trišalio dialogo plėtra savivaldybėse” („Grass-root municipality social dialogue”) vykdo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas ir Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga kartu su partneriais Lietuvoje ir Norvegijoje. Jį iš „Norway Grant“ fondo finansuoja Norvegijos vyriausybės inovacijų ir verslo skatinimo agentūra „Innovation Norway“.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu