SAMPRO pergalė - už tyčiojimąsi iš profsąjungos narės nubausta Karoliniškių poliklinika
 
2013 m. rugsėjo 03 d.
 

LR Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyrius, išnagrinėjęs bylą, nubaudė darbdavį VšĮ "Karoliniškių poliklinika" 2570 lt. bauda už tai, kad buvo pažeista darbuotojos teisę į kasmetinės atostogas.

2013 metais Albina Kavaliauskaitė, šios poliklinikos kineziterapeutė ir profsąjungos atstovė, net 4 kartus kreipėsi į administraciją su prašymais jai, vienai auginančiai mažametį vaiką, suteikti kasmetines atostogas, garantuojant LR DK teisę į kasmetinį poilsį darbingumui susigrąžinti.

Atostogos dėl įvairių priežasčių nebuvo suteikiamos. Kovodama prieš savo darbuotoją VšĮ "Karoliniškių poliklinika" net kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, tuo pačiu sustabdžiusi sprendimo priėmimą dėl atostogų suteikimo.

Pagal Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) skundą Valstybinė darbo inspekciją, atlikusi patikrinimą 2013 rugpjūčio 9 d. ir 19 d. užfiksavo Darbo kodekso pažeidimus ir surašė protokolus. Nubausta VšĮ "Karoliniškių poliklinika" darbdavio įgaliotoji atstovė direktorės J.Kutkauskienės pavaduotoją klinikiniam darbui M. Batūrienę.

Anot SAMPRO pirmininkės Irinos Judinos, "Vakar A.Kavaliauskaitė pateikė penktą šiais metais prašymą išleisti atostogų. Tikiuosi, kad baudos sustabdys darbdavio savivalę, nors viską buvo galima išspręsti be baudų, piketų ir teismų. Elementaraus žmogiškumo A. Kavaliauskaitei siekiame jau daugybę mėnesių. Poliklinika leidžia valstybės pinigus kovai prieš profsąjungas ir aktyvius žmones, nors turi visai kitų įsipareigojimų bendruomenei.


SAMPRO.LT
Irina Judina
Tel. +37061527478

 

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu