Savivaldybėse formuojasi trišaliu pirncipu veikiančios grupės
 
2013 m. birželio 28 d.
 

Vaidotas Levickis, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (projekto partnerė) generalinio direktoriaus pavaduotojas, pasidalino mintimis apie mokymus Ignalinoje, kur kiekvienai grupei reikėjo sukurti veiklos planą. Dalyviai iš Ukmergės, pasak V. Levickio, kuris „Cafe World" metodu ir vedė mokymus, sukūrė labai gerą planą, kurį lieka tik įgyvendinti.
Toliau – spausk antraštę!
„Ką pastebėjau – tai idėjų stoka. Kartais idėjų yra, bet neaiškus jų pritaikomumas - Svarbu, kad komandos formuotųsi lygiavertės. Apie socialinio dialogo vystymo perspektyvas galiu pasakyti, kad yra labai sunkus proceso naudos perteikimas ", - sakė darbdavių atstovas kalbant apie projekto įvertinimo kriterijus. V. Levickis pastebėjo, kad žmogui būdingas savininkiškumo jausmas, todėl labai svarbu, kad kiekvienas grupės dalyvis jaustųsi bendros idėjos savininku.
Vadimas Stefanskij, Ignalinos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius, teigė, kad norėtų pakeisti situaciją Ignalinoje, kur jaunimo nedarbo problema - viena opiausių. O Jaunimo forumas, į kurį susirinko 45 jaunimo, verslininkų, savivaldos atstovai, parodė, kad jaunimo problema nėra užmiršta. Be to, pasak ignaliniečio, galbūt pavyks įgyvendinti ir kooperavimosi idėją turizmo krašte, kur verslininkai galėtų sukurti tinklą ir dalintis tiek klientais, tiek ir tam tikromis priemonėmis. Vadimas papasakojo, kad šiuo metu Ignalinoje konkurencija tiek išplėtė baidarių turizmą, visi verslininkai tiek jų prisipirko, kad jomis galima „krosnį kūrenti", o juk galima buvo sutaupyti baidarėmis dalijantis.
Ukmergės rajono tarybos narė Elena Mirinavičienė trumpai papasakojo apie projektą „Tavo sveikatos diena", gimusį Ukmergės trišalėje taryboje, kuris patobulintas bus siūlomas svarstyti savivaldybės tarybai. Beje, Ukmergėje trišalė taryba įkurta 2007 m. http://www.lprofsajungos.lt/?lang=lt&mID=1&id=1857
Vytautas Lamauskas, projektą vykdančio Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovas, pasiūlė projekto veiklose peržiūrėti nusistovėjusį trišalės tarybos (TT) formatą. „Galima būtų, pavyzdžiui, revizuoti tipinius TT nuostatus ir įtraukti lokalinę procedūrą, kuri pakeistų susiformavusią tradiciją į TT traukti tik esamų nacionalinių profsąjunginių centrų atstovus", - kalbėjo jis. Be to, jo manymu, būtų galima bandyti kurti TT idėjų banką.
Projektą „Trišalio dialogo plėtra savivaldybėse" finansuoja Norvegijos vyriausybės inovacijų ir verslo skatinimo agentūra „Innovation Norway", vykdo Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga SAMPRO kartu su partneriais Lietuvoje ir Norvegijoje.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu