Gegužės 1-ąją valdantieji švenčia pamiršę savo pažadus
 
2013 m. gegužės 01 d.
 

2013-m Gegužės 1-ąją tradiciškai sudarė 2 dalys: švenčianti (su) LSDP ir visi kam šioji diena ne šventė, o priminimas , kad gyvename laukinio kapitalizmo sąlygomis.

Palyginant su pernai metų rinkiminiu laikotarpiu, kuomet dalyvavimas „oficialiose" eitynėse buvo privalomas visiems LSDP nariams , šių metų renginys buvo keliskart kuklesnis. Ir gerai, nes dabar kai šioji partija yra valdžioje mes sprendžiame apie jų darbus ir ketinimus ne iš dalyvių gausos eitynėse , o pagal nuveikiamu darbus.

O darbai tai abejotini. Gegužės 1-osios išvakarėse tapo aišku – mokesčių politiką ir toliau bus tolima nuo socialiai teisingos. Bankai nemoka mokesčių, komunalinės monopolijos lobsta. Ir dar kitam šildymo sezonui valdantieji ruošia „dovaną" - PVM lengvatos naikinimą.

Nežinia verkti ar juoktis stebint tokius kairiaisiais save vadinančių veiksmus. Kaip sakydavo seni žmonės „Štai tau boba ir devintinės" gavome liberalus socialdemokratų kailyje.

Todėl ir Gegužės 1-oji tapo gera proga priminti, kad vis tik 2012 rinkimuose buvo žadėta teisingą mokesčių politika ir žadėti progresiniai mokesčiai kurie yra socialiai teisingos visuomenės pagrindas. Tad beveik spontaniškai keli skirtingoms organizacijoms priklausantys ar apskritai nepriklausantys jokiai organizacijai kairieji aktyvistai surengė akciją priminimą „Kur progresiniai mokesčiai" turėdami omenyje kaip juos, taip ir visus nevykdomus dabartinių valdančiųjų pažadus.

Pradėję piketų seriją nuo švelnaus plakato „Atsiprašome, o kur progresiniai mokesčiai?" ir simboliškai pavaizduodami progresiją pabaigė „Vis dėlto, kur progresiniai mokesčiai!"

Policijos ir Vilniaus m. tvarkdarių dėmesį akcijos dalyviai pradėjo traukti dar iki akcijos pradžios. Buvo smagu stebėti, kaip tvarkdarių mašina nuolatos zujo vos tik pastebėjo aktyvistus su suvyniotais plakatais, kurie akivaizdžiai „įtartinai" atrodė ir neskubėjo įsilieti į švenčiančių koloną.

Žygiuojant kolonai pro aktyvistų „blokpostus" prie kiekvieno jų vis prieidavo Vytenis-Povilas Andriukaitis ir spausdamas ranką piketuotojams tardavo „Ačiū". Be abejo faktas malonus, tačiau vis tik geriau būtų atsakęs į klausimą „TAI KUR PROGRESINIAI MOKESČIAI !".

Viską matęs savomis akimis

R.Motiejūnaitės-Pekkinen fotoreportažas čia.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu