KONFERENCIJOS PRANEŠIMAI - Socialinio dialogo „reanimacija“, 2013 kovo 14-15
 
 

Požiūris iš trijų perspektyvų: Lietuva. Norvegija. Provincija

Ekonominės krizės pabaiga, naujoji valdančioji dauguma – puiki galimybė įvertinti praeityje darytus sisteminius sprendimus ir nekartoti klaidų. Mokestinė našta darbo pajamoms, atviras viešojo sektoriaus naikinimas prisidengiant „struktūrinėmis reformomis", nesirūpinimas vidaus vartojimo ir vietinės smulkios gamybos problemomis, smulkaus verslo „laisvė konkuruoti" su korporacijomis dėl vidaus rinkos vartotojo, teisminis profesinių sąjungų žlugdymas, regioninės politikos fiasko, švietimo ir sveikatos prieinamumo mažėjimas – visa tai stumia tūkstančius lietuvių emigruoti. Buvusių valdžių propaguotas butaforinis socialinis dialogas blokuoja galimybes kolektyviai derėtis dėl algų.

Norvegijos ir Lietuvos situacija. Pranešimas apie projekto Grass-root municipality social dialogue prielaidas. Kodėl turime kalbėti apie socialinį dialogą? Projekto vadovai – Anne K Grimsrud (Norvegija) ir Tomas Tomilinas (Lietuva)

Socialinis dialogas ir socialinis konfliktas – kur esame ir kur judame? Viešojo sektoriaus naikinimo padariniai Norvegijoje. Politologas Svenn Arne Lie (Norvegija)

Romo Lazutkos pranešimo apie skurdą, nelygybę, perskirstymą ir pensijas. Žr. konferencijos vaizdo įrašą, pranešimo pradžia nuo 1:14 min.

Socialinis dialogas ir socialinis konfliktas Zarasuose. Laimėjimai ir pamokos. Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas.

Norvegijos praktika skatinant verslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą bei darbo vietų kūrimą. Harry Herstad, Bergeno savivaldybės politikas.

Sėkminga socialinio dialogo praktika Norvegijos savivaldybėse. Anne K Grimsrud (Norvegijos viešojo sektoriaus ir savivaldybių darbuotojų profesinė sąjunga)

Trišalis darbo ginčų nagrinėjimo principas Lietuvoje – nauja socialinės partnerystės kokybė. Jonas Gricius, VDI Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo sk. vedėjas. (.pptx)

Praktiniai mokymai socialinio dialogo dalyviams. Knut Stranden, Norvegijos socialinių inovacijų centras IMTEC.

Konferencijos vaizdo įrašas yra čia.

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu