Profesinė sąjunga europos humanitariniame universitete
 
2012 m. gruodžio 20 d.
 

2012 m. gruodžio 19 d. Vilniuje įsteigta viešosios įstaigos „Europos Humanitarinis Universitetas" (EHU) profesinė sąjunga.

Į konferenciją susirinkę universiteto darbuotojai teigė, kad nuo pavasario svarstė galimybę vienytis į profesinę sąjungą, bet tik sugrįžę po vasaros atostogų susibūrė iniciatyvinė grupė, kuri ėmėsi konkrečių veiksmų: studijavo įstatymus, reglamentuojančius profesinių sąjungų veiklą, susitikinėjo su kitų profsąjungų atstovais bei aukštųjų mokyklų dėstytojais.

Savo universiteto profsąjungos steigimą dalyviai vertino kaip būtiną prielaidą užtikrinant civilizuotą darbuotojų ir darbdavio bendradarbiavimo formą. Profsąjungos steigėjai – dėstytojai, docentai, metodininkai – apsvarstė ir patvirtino: profsąjungos įstatus, tarybą, į kurią reitingavimo būdu išrinko 9 atstovus, bei 3 narių revizinę komisiją. VŠĮ "Europos Humanitarinis Universitetas" profsąjungos pirmininku išrinktas Alexej Krivolap.

Priimtas sprendimas jau sausį parengti ir pateikti svarstymui profsąjungos veiksmų programą, kuri atitiktų bendrus interesus, į kurią būtų įtraukti pasiūlymai darbdaviui dėl mokymosi procesų tobulinimo bei mokslinių-tiriamųjų darbų organizavimo.

Konferencija vienbalsiai pritarė pasiūlymui įstoti į Samdomų darbuotojų profesinę sąjungą (Sampro). Konferencijoje dalyvavusi Sampro pirmininkė Irina Judina pasveikino naujai įkurtos organizacijos steigėjus su padarytų pirmu žingsniu, padėkojo už pasitikėjimą įstojus į Sampro bei išreiškė viltį, kad kooperacija grįstas bendradarbiavimas duos teigiamų rezultatų abiem profsąjungoms.

EHU yra Baltarusijos universitetas, įsikūręs Vilniuje.

Šaltinis: www.lprofsajungos.lt

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu