Balandžio 11 d. projekto „Trišalio dialogo plėtra savivaldybėse“ vadovas Tomas Tomilinas dalyvavo Lenkijos Senato rūmuose surengtoje konferencijoje „Savivalda kaip darbdavys“ ir skaitė pranešimą. Ši konferencija – Lenkijos savivaldybių asociacijos vykdomo projekto „Socialinis dialogas savivaldybių sektoriuje ir įmonėse“, finansuojamo Norvegijos vyriausybinio fondo, dalis.
Konferencijoje buvo pristatyti vienuolikos Lenkijoje vykdytų projektų rezultatai.
Štai Dzierženiovo mieste savivaldybės darbuotojai turėjo galimybę patys sukurti apmokėjimo už darbą ir darbo rezultatų vertinimo sistemą; Sępólno Krajeńskie savivaldybė dėjo pastangas sudaryti kuo palankesnes darbo sąlygas jaunoms dirbančioms mamoms; Lodzės mieste buvo skatinama kūrybiška motyvacija; Opolės vaivadijoje Popielów savivaldybėje buvo vykdomas anketavimas siekiant išsiaiškinti, ar savivaldybės darbuotojai jaučia pasitenkinimą darbe, bei ieškoma priemonių gerinti darbo sąlygas. T. Tomilino teigimu, pastarasis pavyzdys labai aiškiai parodė, kad nesusimąstę darbuotojai paklausti apie darbą dažnai sako, kad „viskas gerai“, tačiau paprašius atsakyti į konkrečius klausimus paaiškėja, jog pasitenkinimo darbu dažnai nejuntama. Darbuotojai buvo klausiami apie tai, kaip pateikiamos ir suprantamos užduotys, kiek jos sutampa su darbuotojų lūkesčiais, ar stresas darbe yra dažnas reiškinys ir pan.
Kelerius metus kasmet vykdyta apklausa parodė, jog situacija gerėja, nes buvo įgyvendinti darbuotojų pasiūlymai, pagerinę darbo sąlygas: atsirado elektroninė dokumentų tvarkymo sistema, padaugėjo personalo mokymų, aiškiau formuluojamos užduotys darbuotojams, palengvintas priėjimas prie vidaus dokumentų. Lietuviškojo projekto „Trišalio dialogo plėtra savivaldybėse“ autorius mano, kad panašus anketavimas būtų naudingas ir mūsų šalies savivaldybėse.
Visi Lenkijos projektai dalyvavo konkurse, o pagal konkrečius iš anksto žinomus kriterijus išrinkto geriausiai pavykusio projekto vykdytojai turės galimybę keliauti į Norvegiją. Be to, viešosios politikos ir socialinio dialogo gerosios praktikos pavyzdžiai „nugula“ tinklalapyje www.dobrepraktyki.pl. Pasak T. Tomilino, tai sektina praktika, nes daug lengviau pritaikyti kažkieno jau išbandytą projektą, nei išradinėti dviratį iš naujo.
Savo ruožtu lenkai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos profesinių sąjungų judėjimo aktualijomis, iššūkiais, kokiomis priemonėmis lietuviškojo projekto vykdytojai ketina suaktyvinti, o kai kur dar tik pradėti trišalį dialogą savivaldybėse.