Pirmasis socialinio dialogo skatinimo projekto rezultatas – ukmergiškių sveikatos programa
 
2013 m. gruodžio 10 d.
 

Pirmasis projekto rezultatas – ukmergiškių sveikatos programa

Ukmergės rajono trišalės tarybos inicijuotas ir parengtas sveikatos prevencijos projektas pagaliau tapo kūnu! Spalio 31 d. Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta „Savivaldybės įstaigų ir įmonių darbuotojų prevencinių sveikatos tikrinimų programa“. Tai – Ukmergės rajono trišalės tarybos veiklos rezultatas: pavasarį gimusi iniciatyva buvo svarstoma, projektas tobulinamas taip, kad būtų priimtinas visoms šalims – darbdaviams, darbuotojams ir savivaldai.

Projekto sudarytoja rajno tarybos narė Elena Mirinavičienė įsitikinusi, kad dirbančiųjų rajono savivaldybės įstaigose ir įmonėse sveikatos patikrinimai pagal valstybės finansuojamas prevencines programas yra veiksminga priemonė siekiant išsaugoti šių įmonių darbuotojų sveikatą, mažinti nedarbingumą ir išlaidas gydymui.

Vykdant programą bus daug dėmesio skiriama savivaldybės įstaigų ir įmonių darbuotojų informavimui apie sveikatos pasitikrinimo naudą ir tikslus, suteikiama galimybė pasitikrinti sveikatą darbo laiku, darbdavių paskirti asmenys rinks informaciją apie įvykusius pasitikrinimus.

Savivaldybėje veikiančiose pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose valstybės lėšomis įgyvendinamos 5 prevencinės programos, kuriose gali dalyvauti atitinkamo amžiaus įmonių/įstaigų darbuotojai. Keturios patikros programos skirtos (gimdos kaklelio ir krūties vėžio (moterims), priešinės liaukos (vyrams), storosios žarnos (moterims ir vyrams) vėžio prevencijai. Šių programų tikslas – anksti diagnozuoti ir gydyti onkologines ligas ir mažinti mirčių skaičių. Valstybinės programos „Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programa“ tikslas - mažinti gyventojų sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis įgyvendinant ankstyvosios profilaktikos priemones.

Rajono gyventojų sveikatos pasitikrinimų intensyvumas šiose prevencinėse programose atskirose pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose yra labai mažas ir svyruoja nuo 0 iki 10 proc. Todėl, pasak E. Mirinavičienės, buvo ieškoma būdų kaip suaktyvinti rajono gyventojų dalyvavimą minėtose prevencinėse programose.

Programos priemones 2014-2016 metams koordinuos ir informacinę medžiagos rengs bei platins Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuras. Praėjus mėnesiui po programos patvirtinimo jau parengti informaciniai bukletai apie rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose vykdomas prevencines programas, vyksta susitikimai su savivaldybės įmonių ir įstaigų vadovais, asmens sveikatos priežiūros įstaigų medikais.

Į gerosios patirties sklaidą, informacinės medžiagos apie prevencinių programų aktualumą, tikslus bei pasitikrinimo galimybes platinimą visose rajono įmonėse bei organizacijose bus siekiama įtraukti įmonių profsąjungas bei rajono verslo ir paslaugų įmones.

Ši darbuotojų sveikatos prevencijos programa – projekto „Trišalio dialogo plėtra savivaldybėse” rezultatas. Jis taip pat vykdomas Ignalinos ir Kupiškio savivaldybėse.

Projektą vykdo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas ir Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga kartu su partneriais Lietuvoje ir Norvegijoje.

 

 
 
Visos temos
Kraunama...
Svarbu